İBB Gençlik Meclisi Gezi Kulübü, ‘7 Tepe İstanbul Turu’ gezi programı düzenliyor.

Gezi Kulübü üyelerine eski İstanbul’u tanıtan gezi programı planlıyor. Gezilecek yerler sırasıyla; Koca Mustafa Paşa Kevork Kilisesi, Sah akyan-Nunyan Ermeni Okulu, Balıklı Ermeni Mezarlığı, Yakup Ağa Hamamı ve diğer tarihi mekânlar görüldükten sonra ikinci durak olan Edirnekapı’ya geçilecek. Edirnekapı Mihrimah Sultan Camii – Tekfur Sarayı ve Kariye Müzesi gezildikten sonra Yavuz Sultan Selim Camii bir sonraki durak olacaktır. Nuri Osmaniye Camii, Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii son gezi adresleri olup sonrasında İBB Gençlik Meclisi’ne geri dönülecektir.

İstanbul’un muhteşem güzelliğini ve tarihini gezerek öğrenmek adına dolu dolu ‘7 tepe İstanbul Turu’ sizleri bekliyor. Bu güzel şehrin önemini ve özelliklerini öğrenip ne denli kıymetli bir şehrin parçası olduğumuzun bilincinde olunması hedefleniyor. Mekânlar hakkında tarihi ve coğrafi bilgilerin verileceği eski İstanbul yolculuğu, katılanlar adına güzel bir anı olacaktır.

‘7 Tepe İstanbul Turu’ gezisi İBB Gençlik Meclisi’nden hareketle 9 Temmuz Pazar günü 08.30 – 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. İBB Gençlik Meclisi’nin Saraçhane’deki binasından 08.30’da araç hareket edecektir.

Etkinliğe katılım ücretsiz ve 40 kişilik kontenjanla sınırlı.

Detaylı bilgi ve başvuru için: tıklayın.

0
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir